Home page > Aktuality > Starostové na střelbách u dělostřelců

Starostové na střelbách u dělostřelců

Ve dnech 25.–28. května 2009 se ve Vojenském výcvikovém prostoru Brdy uskutečnil nácvik střelby a řízení palby s bojovou ostrou střelbou 132. smíšeného dělostřeleckého oddílu. Námětem rozhodující části cvičení bylo splnění úkolů palebné podpory brigádního úkolového uskupení na bázi 7.mechanizované brigády v operaci na udržení míru.

Cvičení proběhlo za řízení velitele oddílu podplukovníka Jana Cífky a bylo  komplexní prověrkou připravenosti a sladěnosti oddílu k plnění jednotlivých palebných úkolů a zároveň vyvrcholením odborné části výcviku. Společně s dělostřelci v uvedeném termínu plnili úkoly odborně taktického cvičení i příslušníci radiolokační čety velitelství brigády, jehož cílem byla prověrka připravenosti operátorů a sladění činnosti obsluh při detekování dělostřeleckých projektilů a zároveň součinnost se 132.smíšeným dělostřeleckým oddílem  při řízení palby.

V úterý 26. května 2009 v době od 9,00 do 14,00 hodin se v rámci probíhajícího cvičení uskutečnilo setkání velitele 13. dělostřelecké brigády s představiteli regionu. Jeho cílem bylo starosty měst a obcí informovat o hlavních úkolech, které dělostřelci plní doma i zahraničních operacích, s postupem výstavby základny pozemních sil v Jincích a s plánovanou redislokací 131. smíšeného dělostřeleckého oddílu z posádky Pardubice do posádky Jince do konce roku 2010. Součástí setkání byla i prohlídka kasáren, ukázky bojových ostrých střeleb v prostoru dopadové plochy Brda a statické ukázky dělostřelecké techniky a průzkumných pozorovacích prostředků. Starostové si se zájmem prohlédli i nejmodernější podpůrné systémy, které dělostřelecká brigáda ve své výzbroji má a to radiolokátor Arthur a mobilní topografické dělostřelecké pracoviště.

Fotogalerie

Nahoru