Home page > Aktuality > Dělostřelecký ples

Dělostřelecký ples

Ohlušujícím výstřelem z děla ve jménu patronky dělostřelců svaté Barbory a slavné jaselské tradice započal v pátek 27. února 2009 v pořadí již pátý  Dělostřelecký ples, který se tradičně konal v příbramské sokolovně.           

V nádherně vyzdobeném sále ples zahájil a všechny přítomné přivítal velitel 13. dělostřelecké brigády plukovník Ján Kožiak, který tuto tradiční společenskou akci organizoval ve spolupráci s veliteli 131. a 132. smíšeného dělostřeleckého oddílu a s náčelníkem Střediska obsluhy výcvikového zařízení Brdy.  

Pozvání na ples přijala řada významných hostů. Mezi nejvýznamnější jistě patřili zástupce velitele společných sil - velitel pozemních sil brigádní generál Miroslav Žižka, poslankyně Parlamentu České republiky Eva Dundáčková v doprovodu poslance Michala Doktora a prorektor University obrany v Brně plukovník Bohuslav Přikryl. Na plese nechyběl ani starosta městyse Jince Josef Hála, starosta Čenkova Jan Hauptman a další významní hosté.

K příjemné atmosféře a dobré náladě přispěla i ukázka čtyř standardních tanců v interpretaci  profesionální dvojice mezinárodní třídy M - Milana a Petry Pilousových, unikátní vystoupení představitele Freddie Mercuryho Petera Paula z Košic a půl hodinu před půlnocí Kankán v podání krásných dívek, které přitáhly oči snad všech přítomných pánů a přilákaly i ty nejzatvrzelejší páry na taneční parket.

Ples nebyl jen příjemně stráveným večerem a kulturním zážitkem, ale významně přispěl k upevnění dobrých vztahů mezi příslušníky jednotlivých útvarů jinecké a pardubické posádky a k prohloubení spolupráce mezi vojáky a širokou veřejností v rámci regionu.

Fotogalerie

Nahoru