Home page > Aktuality > Dělostřelci součástí akce „Divadlo patří dětem“

Dělostřelci součástí akce „Divadlo patří dětem“

Ve dnech 23.- 24. května 2009 se 13. dělostřelecká brigáda podílela na organizaci a zabezpečení akce ve spolupráci s veřejností „Divadlo patří dětem“, kterou pořádalo Divadlo Antonína Dvořáka  pod záštitou města Příbram a za podpory Středočeského kraje.

Stovky  rozesmátých dětských tváří byly poděkováním všem organizátorům za skvělý květnový víkend a pestrý program, který pro ně připravili v prostorách příbramského divadla a v přilehlém areálu oba dva dny od 9,00 do 18,00 hodin.

Hlavním cílem vojenské expozice byla prezentace 13. dělostřelecké brigády a Armády České republiky na veřejnosti v rámci regionu dislokace, demonstrace profesní připravenosti jejich vojáků a podpora prevence proti sociálně nežádoucím jevům. Šlo také o to netradiční a populární formou dětem a dospívající mládeži představit práci profesionálních vojáků a širokou veřejnost informovat o blížící se redislokaci 131. smíšeného dělostřeleckého oddílu z Pardubic do posádky Jince. 

Jinečtí dělostřelci tisícům návštěvníkům představili dělostřelecké zbraňové systémy, lehký průzkumný a pozorovací systém Los, ruční zbraně, střelecký trenažér a ukázky první pomoci. Dále se účastníci akce mohli na připravených panelech seznámit s historií, tradicemi a hlavními úkoly, které dělostřelci plní doma i při nasazení v zahraničních operacích. To však od jineckých nebylo všechno. O atrakci adrenalinového typu se postarali příslušníci vojenské hasičské jednotky ze Střediska obsluhy výcvikového zařízení Brdy, kteří skoro nepřetržitě obsluhovali lanovou skluzavku, která byla v permanentním obležení dětí. Dalším nevšedním zážitkem byl přílet a následná statická ukázka vojenského vrtulníku W 3A „Sokol“ ze Kbel, jehož tříčlenná posádka pod velením podplukovníka Petra Kratochvíla byla celý víkend středem pozornosti.

Fotogalerie

Nahoru